A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Azem Deliu

Tags: Azem Deliu

Origin: Rezalle (Skenderaj)      Age: 22   Zodiac sign: Bricjapi  
Azem Deliu is a not so known poet. Azem Deliu eshte nje poet dhe prozator qe gezon reputacion ne qytetin e tij dhe me gjere, ndonese eshte vetem 16 vjecar dhe ndonese s'ka botuar ende asgje. Shkollen fillore e kreu ne fshatin Polac te Skenderaj-t, perkatesisht ne shkollen "Drenica".Para se te regjistrohej ne Gjimnazin "Hamez Jashari" te Skenderajt.Me 7 qershor te vitit 2012 ne sallen e leximit te bibliotekes komunale te Skenderaj-t, prezentoi punimin letraro-shkencor e analititk "...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  22

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018