A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Azet
  • Origin:
  • Podujevë 
  • Residence:
  • Gjermani 
  • Age:
  • 25
  • Birthday:
  • 6 March 1993
  • Zodiac sign:
  • ♓ Peshqit
Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  248
Music genres: Hip-Hop

Azet is a popular singer. Granit Musa ose ndryshe siç njihet me nofkën Azet, largohet që në fëmijëri nga Kosova drejt Gjermanisë. Në vitin 2010 formoi grupin KMN, bashke me shokun e tij Ali, të cilin e kishte njohur ne shkollën fillore në Dresden.

Më datë 7 Shkurt 2016, Azet publikon videoklipin "Koka". Edhe pse Azet është rritur jasht vendlindjes së tij ai kurr nuk e mohon që eshte shqiptar dhe që e do shumë Shqipërine dhe Kosovën, prandaj videoklipi i kësaj kënge është xhiruar në Kosovë.

Më datë 14 Mars 2016, Azet publikon videoklipin "Ja Ja".

Më datë 1 Qershor 2016, Azet publikon videoklipin "Kopf Schrott".

Më datë 7 Korrik 2016, Azet publikon videoklipin "Fast Life".

Më datë 23 Dhjetor 2016, Azet publikon videoklipin "Patte Fliest", deri tani është kënga më e pëlqyer nga fansat.

Më datë 8 Dhjetor 2017, Azet publikon videoklipin "Gjynah".

Më datë 9 Janar 2018, Azet publikon videoklipin "9 Milly".

Më datë 9 Shkurt 2018, Azet publikon videoklipin "Ketten Cartier". Për orkestrimin u kujdes Dj A-Boom.

Më datë 16 Mars 2018, Azet publikon videoklipin "Kriminell", në bashkëpunim me Zuna & Noizy.

Në vitin 2018, Azet publikon albumin "Fast Life".

Më datë 26 Prill 2018, Azet publikon videoklipin "Überlebt".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add New

Official Profiles
lyrics.al © 2007 - 2018