A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aziz Murati

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  26
  • Origin:
  • Hasanbeg (Shkup) 
  • Age:
  • 40
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Aziz Murati is a popular singer of Modern Traditional, Tallava, Traditional Wedding & Folk Ballads music. Aziz Murati eshte nje kengetar i cili me kenget e tij ka ndezur atmosferat neper gezimet familjare.Me se shumti shquhet per kendimin e kengeve te dasmave, dhe kengeve folklorike.Ka edituar nje numer te konsiderueshem albumesh, te cilat e kane pasur suksesin e vet. Ka realizuar disa bashkepunime me kengetare te ndryshem, por si me i suksesshmi dallohet bashkepunimi me Elvanen, me kengen "Duro Zemer". Punon per te realizuar projekte te reja. Në ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Po Ja Nisi Kanges (2017)

Kenge Te Pavdekshme (2017)

Live (2013)

Mashalla, mashallah (2011)

U Martove (2008)

Moj E Poshtër (2006)


» Add A Song »

Lotet E Mia
Ti Ma Morre Zemren Time
Duro Zemer
As Nji Nate
Pare Pare
Vellau Jone I Embel
Nuk Behet Mire
Potpuri
Lulija Belëholla
Xhejlan


Related Artists:

Tefik Islami

Evzi Kaja (Xiu)

Zena Aliu

Safet Rizaj

Mustafa Ymeri

Memi

Skifter Etemi

Agim Poshka

Blerim Lutfiu (Beli)

Astrit Bejta


Tags: Aziz Murati, Gazmendet, Azizi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018