A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hazis Ndreu

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13
(1928-2000)  
  • Origin:
  • Peshkopi 
BIOGRAFIA: Hazis Ndreu is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Në mesin e rapsodëve emblematikë të kombit tonë, emri i Hazis Ndreut qëndron në radhët e të parëve me Tom Nikollën, Dervish Shaqën, Frrok Haxhinë, Sali Manin, Feride Kurtin, Fatime Sokolin, Dava Gjergjin, Drane Gegën e shumë të tjerë. Hazis Ndreu kishte origjinë prej një familje me tradita të rezistencës kombëtare, por edhe me traditë në këndimin e këngëve të trimërisë. Në sajë të angazhimit dhe talentit që kishte derdhur në këndimin e këngë...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Ibrahim Muçaj

Përparim Brati

Hamit Kastrati

Nebi Halili

Sefë Mleqani

Sali Mani

Bajram Baja

Bashkim Syla

Isa Veliu

Ismet Demaj


Tags: Hazis Ndreu, Aziz Ndreu, Haziz Ndreu

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018