A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lyrics
B.B. PoqiTags: B.B. Poqi, B.B Poqi, Bb Poqi, Poqi Bb Armadillo, Bajram Bylykbashi
Origin: Prishtinë    Residence:        Age: 47   Zodiac sign: Demi  
B.B. Poqi is a popular singer and songwriter in rock music. Bajram Bylykbashi vuri pseudonimin BB Poqi si propozim nga Agim Berisha për shkak të inicialeve të emrit dhe mbiemrit të tij dhe gjithashtu sepse që në fëmijëri familjarët dhe miqt e thërrisnin Poqi, kështu ai bëri bashk këto dyja dhe nga ai moment u njoh si BB Poqi. Si ndikim nga xhaxhai I tij Poqi si I ri filloi të merrej me muzikë, fillimisht duke mësuar kitarën ndërsa ndikim të madh kishin edhe grupet e njohura të rokut si: Led Zeppelin, Deep... >> Full biography >>
  • Find B.B. Poqi on social networks:


Choose star rating
  Rating:  3.7 / Votes cast:  3 :: Kthehu ::  
 :: Dhe Ne Vdeksha Pa T'pa ::  
 :: Me Mungon ::  
 :: Të Gjeta Ty ::  
 :: Shti, Me Qello ::  Loading...Kalendari
17/01/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Calvin Harris
Calvin Harris
33 vjeç
Beka
Beka
37 vjeç
Skifter Etemi
Skifter Etemi
41 vjeç
R.I.P.     Rest In Peace:
Jusuf Gervalla
Jusuf Gervalla
(1945-1982)

This Week's Poll
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Shumë

  Aspak

  Jashtëzakonisht

Vote