A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BB Poqi

Choose star rating

Rating:  3.8 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 48
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: BB Poqi is a popular singer and songwriter of Pop-Rock music. Bajram Bylykbashi vuri pseudonimin BB Poqi si propozim nga Agim Berisha për shkak të inicialeve të emrit dhe mbiemrit të tij dhe gjithashtu sepse që në fëmijëri familjarët dhe miqt e thërrisnin Poqi, kështu ai bëri bashk këto dyja dhe nga ai moment u njoh si BB Poqi. Si ndikim nga xhaxhai I tij Poqi si I ri filloi të merrej me muzikë, fillimisht duke mësuar kitarën ndërsa ndikim të madh kishin edhe grupet e njohura të rokut si: Led Zeppelin, Deep...

>> Full biography >>


Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Also Check:

Ledri Vula

Capital T

Mozzik

Fero

Robert Berisha

Gold AG

Ermal Fejzullahu

Unikkatil

Ardian Bujupi

Blero


Tags: B.B. Poqi, B.B Poqi, Bb Poqi, Poqi Bb Armadillo, Bajram Bylykbashi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018