A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
B2N
  • Origin:
  • Lezhe 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 30
  • Birthday:
  • 20 December 1987
  • Zodiac sign:
  • ♐ Shigjetari
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  162
Music genres: R&B

B2N is a popular singer. Ai ka studiuar per piano qe ne moshe te vogel dhe iu ngjit skenes shqiptare per here te pare ne vitin 2006.

Në Nëntor 2006, Gilan G merr pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "Me Eks", në bashkëpunim me B2N.

Në Shtator 2007, Gilan G merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2007 me këngën "Ola", në bashkëpunim me B2N.

Në Nëntor 2007, Gilan G merr pjesë në Kënga Magjike 2007 me këngën "Wow", në bashkëpunim me B2N.

Në Nëntor 2008, B2N merr pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Si Cunami".

Në Maj 2009, B2N merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Perfeksion", në bashkëpunim me Money Gang.

Në Nëntor 2009, B2N merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Reklama".

Më datë 15 Janar 2011, Ernis Çili publikojnë videoklipin "Ti Me Fal", në bashkëpunim me Miri & B2N.

Në Qershor 2011, B2N merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "E Pamundur".

Në Maj 2013, B2N merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Melodi".

Më datë 16 Shtator 2013, B2N publikon videoklipin "A Te Kujtohem Un".

Më datë 16 Shtator 2013, B2N publikon videoklipin "Shum Larg".

Më datë 16 Shtator 2013, B2N publikon videoklipin "Te Kam Xhan".

Më datë 18 Shtator 2013, B2N publikon videoklipin "Une, Ti, Ne".

Më datë 20 Shtator 2013, B2N publikon videoklipin "Blu".

Më datë 21 Shtator 2013, B2N publikon videoklipin "Te Dua Pa Fund".

Më datë 25 Shtator 2013, B2N publikon videoklipin "Number One", në bashkëpunim me Stresi, Stine, APG & Gilan-G.

Në vitin 2013, B2N publikon albumin "B2n".

Në Maj 2014, B2N merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Kalle Zemer".

Më datë 6 Mars 2014, England publikon videoklipin "2 Metra Nen Toke", në bashkëpunim me B2N.

Më datë 7 Gusht 2014, B2N & Oreta publikojnë videoklipin "Te Dua".

Më datë 4 Nëntor 2014, B2N publikon videoklipin "Nuse", në bashkëpunim me Best T.

Në Nëntor 2014, B2N merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Ai Djali".

Më datë 4 Dhjetor 2014, B2N & Oreta publikojnë videoklipin "I Like It".

Më datë 16 Dhjetor 2014, B2N publikon videoklipin "Ne Dashuri".

Më datë 13 Shkurt 2015, B2N publikon videoklipin "Nuse 2", në bashkëpunim me Albana Qato.

Në Shtator 2015, B2N & Oreta marrin pjesë në Kënga Magjike 2015 me këngën "Don Zhuan".

Më datë 5 Dhjetor 2015, B2N & Ardita publikojnë videoklipin "Kjo Jete". Muzika e këngës u punua nga B2N, teksti u shkrua nga B2N.

Më datë 4 Gusht 2016, Defri Dervishi publikon videoklipin "Per Pushime", në bashkëpunim me B2N.

Më datë 6 Shtator 2016, Defri & B2N publikojnë videoklipin "Ke Me Met Beqare". Muzika e këngës u punua nga B2N, teksti u shkrua nga B2N. Videoklipi u prodhua nga Swart Production.

Më datë 2 Tetor 2016, B2N publikon videoklipin "Te Dua Shqiperi".

Në Shtator 2016, B2N merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "A M'don Hala".

Më datë 29 Gusht 2017, B2N publikon videoklipin "Ti Vdes Per Mu".

Më datë 9 Shtator 2017, B2N publikon videoklipin "S'Te Kam Harru".

Më datë 17 Nëntor 2017, B2N publikon videoklipin "Ne Zemer", në bashkëpunim me Marsela. Muzika e këngës u punua nga vetë B2N, teksti u shkrua nga vetë B2N.

Në vitin 2017, B2n publikon albumin "Love And Hate".

Më datë 12 Shkurt 2018, B2N publikon videoklipin "Dashni". Muzika e këngës dhe teksti u shkruan nga vetë B2N.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  qlirche  

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Twitter

Account

Google+

Profile

Add New

Official Profiles


More news about B2N »
lyrics.al © 2007 - 2018