A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • B
  • B2N
  • Me Ka Marr Malli

Audio

Video Link

B2N - Me Ka Marr Malli  (Feat. Samanta Karavella)


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  22

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

17/04/2014

2014-04-17T17:11:39

Featuring

Samanta Karavella


ref:2
M'ka marr malli nana jeme
per me te pa si jeton
edhe pse jam larg e di
qe kurr nuk me harron

jeta jem mu ka nxi krejt i vogel po thuj si fmi
harrova shkollen e shoqnin se di harrova dhe shpin
harrova shkollen edhe veten te shkreten nane te shkreten
kurr se harrova
kurbeti ma ma nxiu jeten
ti shqipnija jon shqipnija
ti tash je shum e bukur
u rritem ne ne ty ne nje koh shum te lumtur
nuk harrohet ato momente ne shkoll mu te klasa
i shkruanim emrat n´mur edhe neper drasa
mka marr malli nana jeme
per me te pa si jeton
edhe pse jam larg e di
qe kurr nuk me harron
un ban koh un ban vite
vetem flasim n´telefon
cdo moment e kujtoj
e nga malli vec lotoj
mka marr malli nana jeme
per vendin qe jam rrit
tash per mua ka shum vler
me perpara se kam dit
sidomos kur vinte vera
ne na u hapte dera
kena pas shum bukuri
prej merzitjes jam tu pi

ref:2
mka marr malli nana jeme
per me te pa si jeton
edhe pse jam larg e di
qe kurr nuk me harron

Dicka po du me than djemt shiqiptar tash ku jan
neper bot ne cdo an, nana pret vetem qan
e di jasht venit ton qe punohet e veprohet
sa do mir kush nuk gzohet larg familjes nuk jetohet
kush ka dal nga kurbeti ja dridh zemren ti termeti
djeg si vetetim e provova un i shkreti
zemra po me qan oj nan per me u kthy ne shpi
1 dit shpresoj te kthehem, por se kur as vet se di...


Lyrics submited by Limmy   vjola
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018