A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Baby G

Origin: Kukes  
Residence:  
Age: 21
Birthday: 17 July 1996
Zodiac sign: Gaforrja

Music genres: Pop

Baby G is a popular singer. Baby G eshte nje kengetare e re ne skenen tone muzikore. Kengetarja Gordana Kingji e njohur ne publik me emrin Baby G, e cila ishte pjese e On Records.

Më datë 18 Mars 2016, Getinjo publikon videoklipin "Monster", në bashkëpunim me Baby G. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss.

Gordana Kingji ishte shumë afër arritjes së marrëveshjes me “Sony Music”. Lajmi nga artistja dhe menaxheri i saj është konfirmuar për Prive, duke thënë se tashmë janë në negociatat finale për një kontratë afatëgjatë. Diçka nuk funksionoi dhe Baby G, u largua nga labeli On Records.

Ajo ka jetuar ne Londer me prinderit e saj por puna e ka detyruar qe te vij dhe te jetoj ne Kosove por sa here ka kohe ajo shkon dhe atje. Ajo gjithashtu per tu treguar te gjitheve se eshte krenare qe eshte shqipetare ka bere edhe nje tatuazh ku shihet shqiponja e flamurit tone.

Më datë 1 Qershor 2016, Baby G publikon videoklipin "I Win".

Më datë 13 Korrik 2016, Baby G publikon videoklipin "Eja", në bashkëpunim me Besnik Qaka.

Më datë 5 Maj 2017, Baby G publikon videoklipin "Enough".

Më datë 17 Korrik 2017, Baby G publikon videoklipin "No Kiss", në bashkëpunim me Fero.

Më datë 29 Dhjetor 2017, Baby G publikon videoklipin "Mos U Nal". Muzika e këngës u punua nga Nurteel, Cricket. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

» Edit Bio »


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  282

  • Find Baby G on social networks:

lyrics.al © 2007 - 2018