A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Bajram Dobra - Korçare


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

15/02/2018

2018-02-15T18:13:30

Music:

Artur Qerimi

Lyrics:

Kreshnik Avdiu

Video Production:

MProductionSorry, this song lyrics is not yet available "Korçare" sung by Bajram Dobra.
Your help will be much appreciated, if you may add the lyrics to "Korçare".
The music video from Bajram Dobra attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Stefi Prifti & Endri Prifti. We wish that's the lyrics you are looking for:

Me fustanin pale pale
Iken dielli kur i ri perballe,
nga floket e verdha me dredha dredha oh Marinela,
Nje esmerke prej verteti vetem nje e ka i gjithe qyteti,
i thone eli me floke te gjata,te zi si nata.
korcare ti je nuri i bukurise shqiptare,
nuk thone kot korcare o hic fare sa shume kenduam per ju me kitare. ti ti ti o moj korcare
ti je nuri i bukurise shqiptare,
nuk thone kot korcare o hic fare,
sa shume kenduam per ju me kitare,ti ti tii.
Moj rozana e mamase,te gjithe djemte se cte vine nga pase,je sikur e diela na prek ne tela me kacurela.
O e mir e shendellise sa te shkon ty embri i marise,ti je si flutur me ben te lumtur o moj korcare.
korcare ti je nuri i bukurise shqiptare,
nuk thone kot korcare o hic fare sa shume kenduam per ju me kitare. ti ti ti o moj korcare
ti je nuri i bukurise shqiptare,
nuk thone kot korcare o hic fare,
sa shume kenduam per ju me kitare,ti ti tii.more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018