A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bajrush Berisha

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3
  • Origin:
  • Shkup 
  • Residence:
  • Gjermani 
  • Age:
  • 18
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Bajrush Berisha is a singer of Ilahi music. Në moshën 6 vjeçare ka nisur ta mëson leximin e Kuranit në Xhamin e Amdi Pasha në Shkup. Në vitin 2009 e e fërfundojë Hatmen e tij të parë të Kuranit. Prej vitit 2011 jeton 17 vjeçari në Gjermani. Bajrushi ka deri me tani 4 Albume me ilahije. 2 në gjuhen rome dhe 2 në gjuhen shqipe. Ai ka deri me tani më shumë se 30 ilahije në gjuhën shqipe dhe ishte deri me tani në dy Tribuna islame organizuar nga Shoqata Humanitare Rahmeti në vitet 2013 dhe 201...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Kujtim Xhelili

Hadis Haxhillari

Onur Sagdani

Menduh Allajbeg

Ismail Elezi

Isak

Mc Brati

Upss Niki

Smuggler

Valon Alili


Tags: Bajrush Berisha

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018