A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bajrush Berisha

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3
  • Origin:
  • Shkup 
  • Residence:
  • Gjermani 
  • Age:
  • 17
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Bajrush Berisha is a singer of Ilahi music. Në moshën 6 vjeçare ka nisur ta mëson leximin e Kuranit në Xhamin e Amdi Pasha në Shkup. Në vitin 2009 e e fërfundojë Hatmen e tij të parë të Kuranit. Prej vitit 2011 jeton 17 vjeçari në Gjermani. Bajrushi ka deri me tani 4 Albume me ilahije. 2 në gjuhen rome dhe 2 në gjuhen shqipe. Ai ka deri me tani më shumë se 30 ilahije në gjuhën shqipe dhe ishte deri me tani në dy Tribuna islame organizuar nga Shoqata Humanitare Rahmeti në vitet 2013 dhe 201...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Kujtim Xhelili

Menduh Allajbeg

Hadis Haxhillari

Onur Sagdani

Upss Niki

Isak

Mc Brati

Ismail Elezi

Lila

Smuggler


Tags: Bajrush Berisha

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018