A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatbardha Mustafa (Bardha)

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Age:
  • 37
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Fatbardha Mustafa (Bardha) is a popular singer of Tallava & Traditional Wedding music. E lindur dhe e rritur me këngën dhe humorin, pasi rrjedh nga një familje artistësh, siç janë i ati Nimani, muzikant dhe humorist, xhaxhai Shefqeti, i ka rënë tepër mirë harmonikës, vajza e xhaxhait Shqipe Abazi, këngëtare e mirënjohur, dhe s'ka se si të mos jetë dhe Bardha në atë drejtim. Vlen të përmendet e ëma e saj, Rukije Mustafa, e cila është autore e këngëve "Pik me rrema shero shero", "Moj e mira nëpër therra", etj. Pra thënë thjeshtë, Bar...

>> Full biography >>


Facebook

Profile

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Google+

Profile

Add Official

Social Accounts

Nusja Si Princesh (2015)

Live (2013)

Shpresoj (2008)


» Add A Song »

M’ka Denu Dashnia
Engjelli I Shpirtit Tim Je Ti
Vagabond
Pran Shtepis Sate
Jetoj


Related Artists:

Monika Salihu

Dafina Kastrati (Gjakove)

Aferdita Bajrami

Besa Morina

Njomza Kallaba

Adelina Pireva

Rifadije Graiqevci

Teuta Selimi

Dafina Dauti

Shota Baraliu


Tags: Bardha, Fatbardha Mustafa

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018