A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatbardha Mustafa (Bardha)

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Age:
  • 37
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Fatbardha Mustafa (Bardha) is a popular singer of Tallava & Traditional Wedding music. E lindur dhe e rritur me këngën dhe humorin, pasi rrjedh nga një familje artistësh, siç janë i ati Nimani, muzikant dhe humorist, xhaxhai Shefqeti, i ka rënë tepër mirë harmonikës, vajza e xhaxhait Shqipe Abazi, këngëtare e mirënjohur, dhe s'ka se si të mos jetë dhe Bardha në atë drejtim. Vlen të përmendet e ëma e saj, Rukije Mustafa, e cila është autore e këngëve "Pik me rrema shero shero", "Moj e mira nëpër therra", etj. Pra thënë thjeshtë, Bar...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Google+

Profile

Add Official

Social Accounts

Nusja Si Princesh (2015)

Live (2013)

Shpresoj (2008)


» Add A Song »

Jetoj
Engjelli I Shpirtit Tim Je Ti
M’ka Denu Dashnia
Pran Shtepis Sate
Vagabond


Related Artists:

Njomza Kallaba

Shota Baraliu

Behare Shala

Dafina Kastrati (Gjakove)

Besa Morina

Monika Salihu

Aferdita Bajrami

Adelina Pireva

Rifadije Graiqevci

Teuta Selimi


Tags: Bardha, Fatbardha Mustafa

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018