A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bardhyl Londo

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  7
  • Origin:
  • Përmet 
  • Age:
  • 70
BIOGRAFIA: Bardhyl Londo is a very famous writer. Bardhyl Londo studioi për gjuhë dhe letërsi në Universitetin e Tiranës. Pas mbarimit të fakultetit ai punoi për disa vite mësues në Përmet dhe më pas për gazetën letrare “Drita”. Për disa kohë ka qënë kryetar i “Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve” (LSHA). Krijmtaria e tij letrare përfshin 8 vëllime me poezi si edhe disa romane. Është fitues i çmimit “Migjeni”....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Arben Duka

Gjergj Fishta

Ndre Mjeda

Lasgush Poradeci

Faik Konica

Pashko Vasa

Xhevahir Spahiu

Fan Noli

Petro Marko

Pjetër Bogdani


Tags: Bardhyl Londo

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018