A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bardhyl Londo

Tags: Bardhyl Londo

Origin: Përmet      Age: 70  
Bardhyl Londo is a very famous poet. Bardhyl Londo studioi për gjuhë dhe letërsi në Universitetin e Tiranës. Pas mbarimit të fakultetit ai punoi për disa vite mësues në Përmet dhe më pas për gazetën letrare “Drita”. Për disa kohë ka qënë kryetar i “Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve” (LSHA). Krijmtaria e tij letrare përfshin 8 vëllime me poezi si edhe disa romane. Është fitues i çmimit “Migjeni”....

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  7

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018