A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Behxhet Korpuzi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  15
  • Origin:
  • Sadllar 
  • Age:
  • 54
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Behxhet Korpuzi is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Behxhet Korpuzi lindi në Sadllar të Drenicës dhe është rapsod me tradita. Ai këndon këngë të vjetra shqipe që ngërthejn në veti historinë dhe sakrificat e popullit shqiptar. Behxhet Korpuzi konsiderohet si bilbili i Kosovës. Kënga e tij e parë që u bë hit, titullohej "Tahir Sinani", këngë kjo që tregon shumë sakrificat e kombit shqiptar. Më datë 17 Prill 2011, Behxhet Korpuzi publikon videoklipin "Ibrahim Thaçi". Videoklipi u prodhua nga Bleri...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Krisen Topat Ne Pashtrik (2016)

Kosoven E Bojm Shqiperi (2016)

Kosova Ka Dhan Shum Trima (2015)

Kenge Kreshnike (2014)

I Shtrenjte Dhe I Dashur

Prej Drenice Kushtrim Po Vjen

Drite E Prishtines E Drite E Tiranes

Filloj Dasma Në Drenicë Të Kuqe


» Add A Song »

Ibrahim Thaçi
Kenge Per Ibrahim Banushin


Related Artists:

Isuf Berisha

Sabit Bilalli

Zenel Zekolli

Syrja Etemi

Beqir Gashi

Miftar Meta

Kerim Palloshi

Fehmi Kastrati

Florent Nushi

Alush Hamiti


Tags: Behxhet Korpuzi, Bexhet Korpuzi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018