A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Behxhet Korpuzi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  15
  • Origin:
  • Sadllar 
  • Age:
  • 54
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Behxhet Korpuzi is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Behxhet Korpuzi lindi në Sadllar të Drenicës dhe është rapsod me tradita. Ai këndon këngë të vjetra shqipe që ngërthejn në veti historinë dhe sakrificat e popullit shqiptar. Behxhet Korpuzi konsiderohet si bilbili i Kosovës. Kënga e tij e parë që u bë hit, titullohej "Tahir Sinani", këngë kjo që tregon shumë sakrificat e kombit shqiptar. Më datë 17 Prill 2011, Behxhet Korpuzi publikon videoklipin "Ibrahim Thaçi". Videoklipi u prodhua nga Bleri...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Krisen Topat Ne Pashtrik (2016)

Kosoven E Bojm Shqiperi (2016)

Kosova Ka Dhan Shum Trima (2015)

Kenge Kreshnike (2014)

Drite E Prishtines E Drite E Tiranes

Filloj Dasma Në Drenicë Të Kuqe

I Shtrenjte Dhe I Dashur

Prej Drenice Kushtrim Po Vjen


» Add A Song »

Ibrahim Thaçi
Kenge Per Ibrahim Banushin


Related Artists:

Isuf Berisha

Sabit Bilalli

Syrja Etemi

Zenel Zekolli

Beqir Gashi

Fehmi Kastrati

Kerim Palloshi

Florent Nushi

Miftar Meta

Ardian Trebicka


Tags: Behxhet Korpuzi, Bexhet Korpuzi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018