A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Bekim Zogaj - Me Dy Fytyra


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

11/11/2017

2017-11-11T00:00:00

Music by:

Bekim Zogaj

Lyrics by:

Ghulo

Arrangement:

Ardian Kastrati"Me Dy Fytyra" is a new song recently added in songs archive sung by Bekim Zogaj.
Probably the lyrics to this song will be available very soon, but your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody with the lyrics.
The music video from Bekim Zogaj attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Bekim Rexhepi - Me Dy Fytyra

perseri me bere te besoj
ne ty perseri me bere te
kem lot ne sy tani qe dhe
zemren ti ma ke ne duar
shtype fort dhe nxrrejma
gjakun tim te vluar mbytem
me ato duar se nga un asgj
nuk mbeti jo se kam merituar
ende shpresoj gjithqka me ty
provova krejt gabimet ti
lejova me ty krejt u qorrova
pse te dashuroj

ref:

un e kam mohuar gjithmon
t'verteten dua te jetoj
o shpirt me ty gjith jeten
me dy ftyra mua me ka ber
nje dashuri dua t'jem ne
boten tende plot magji...

perseri me bere te besoj
ne ty perseri me bere te
kem lot ne sy tani qe dhe
zemren ti ma ke ne duar
shtype fort dhe nxrrejma
gjakun tim te vluar mbytem
me ato duar se nga un asgj
nuk mbeti jo se kam merituar
ende shpresoj gjithqka me ty
provova krejt gabimet ti
lejova me ty krejt u qorrova
pse te dashuroj

ref:

un e kam mohuar gjithmon
t'verteten dua te jetoj
o shpirt me ty gjith jeten
me dy ftyra mua me ka ber
nje dashuri dua t'jem ne
boten tende plot magji...

Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli - Me Dy Fytyra

Mahmuti...
Qysh moj lule s'erdhe mram
Kur ti vet me dal m'ke than
Pse ti fjalen me ma lujt
Pse ma ban shpirtin me vujt

Shyretja...
Kur nuk du me t'ba me vujt
Kam ni fjal prej tjeter kujt
Kam ni fjal po del me tjera
Kush han hudher i vjen era

Ref...
Mahmuti...
Me dy ftyra kjo dynja
T'ngjesin llafe hiç pa t'pa
Me dy ftyra jan ba krejt
Pasha Zotin t'paskan rrejt

Shyretja...
Me dy ftyra kjo dynja
Te ngjesin llafe hiç pa t'pa
Munafikt Zoti i vraft
Neve kurr mos na ndaft

Mahmuti...
Qysh moj lule s'erdhe mram
Kur ti vet me dal m'ke than
Pse ti fjalen me ma lujt
Pse ma ban shpirtin me vujt

Shyretja...
Kur nuk du me t'ba me vujt
Kam ni fjal prej tjeter kujt
Kam ni fjal po del me tjera
Kush han hudher i vjen era

Ref...
Mahmuti...
Me dy ftyra kjo dynja
T'ngjesin llafe hiç pa t'pa
Me dy ftyra jan ba krejt
Pasha Zotin t'paskan rrejt

Shyretja...
Me dy ftyra kjo dynja
Te ngjesin llafe hiç pa t'pa
Munafikt Zoti i vraft
Neve kurr mos na ndaft

...

Ref...
Mahmuti...
Me dy ftyra kjo dynja
T'ngjesin llafe hiç pa t'pa
Me dy ftyra jan ba krejt
Pasha Zotin t'paskan rrejt

Shyretja...
Me dy ftyra kjo dynja
Te ngjesin llafe hiç pa t'pa
Munafikt Zoti i vraft
Neve kurr mos na ndaft


lyrics.al © 2007 - 2017