A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bes Kallaku

Origin: Tiranë  
Residence:  
Age: 32
Birthday: 20 November 1985
Zodiac sign: Akrepi

Music genres: Pop

Bes Kallaku is a very famous singer. Më shumë se me emrin e vërtetë e njohin si Gjini i “Portokallisë”. Besart Kallaku, sot është ndër aktorët më të dashur të “Portokallisë” dhe jo vetëm për stafin, i cili duket se nuk bën dot pa të, por edhe për gjithë audiencën që e ndjek këtë show. Mjaft popullor për personazhet dhe batutat që përdor, ai ka krijuar një profil interesant, për të cilin publiku e duartroket, por edhe kritika e vlerëson. Nëse keni qeshur dhe jeni argëtuar me personazhet që interpreton, ky ka qenë edhe objektivi i tij, sepse siç shprehet edhe ai vetë, “ka lindur për të dhuruar buzëqeshje, kudo dhe kujtdo”. Përveç roleve të humorit Besarti ka interpretuar edhe në dy filma artistik shqiptarë, “Koha e kometës” dhe “Alive”. Jo pak për një karrierë të re, siç është kjo e aktorit Kallaku. Ne vitin 2017, Besarti u martua me kengetaren e njohur Xensila Myrtezaj dhe kalon nga Top Channel ne Klan TV.

Më datë 16 Janar 2011, Bes Kallaku publikon videoklipin "Katunari Gangsta". Muzika e këngës u punua nga Stine, teksti u shkrua nga vetë Bes Kallaku.

Në Maj 2012, Bes Kallaku merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Regga Katunari".

Më datë 26 Korrik 2012, Bes Kallaku publikon videoklipin "Eminem I Katunareve".

Në Maj 2013, Bes Kallaku merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Qejfi".

Më datë 18 Qershor 2013, Bes Kallaku & Rati publikojnë videoklipin "Loku Ke Blloku".

Më datë 5 Maj 2014, Bes Kallaku & Rati publikojnë videoklipin "Jeta E Funit".

Më datë 9 Tetor 2014, Bes Kallaku publikon videoklipin "Skifterat", në bashkëpunim me Rati. Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi.

Më datë 8 Maj 2015, Bes Kallaku, Rati & Big Mama publikojnë videoklipin "Me Temina". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Jani Duri.

Më datë 6 Korrik 2015, Bes Kallaku publikon videoklipin "Skifterat 2", në bashkëpunim me Rati.

Më datë 12 Shkurt 2016, Bes Kallaku & Rati publikojnë videoklipin "S3 Amsterdam". Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja.

Më datë 5 Gusht 2016, Bes Kallaku publikon videoklipin "Si Mjalti", në bashkëpunim me Leonard. Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja.

Më datë 8 Gusht 2016, Bes Kallaku & Muharrem Ahmeti publikojnë videoklipin "Unaza". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

Më datë 29 Janar 2017, Bes Kallaku & Ylli Baka publikojnë videoklipin "Gezuar Baftjar". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Bes Kallaku.

Më datë 13 Maj 2017, Bes Kallaku & Olsi publikojnë videoklipin "N'dashni". Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja.

Më datë 16 Shtator 2017, Bes Kallaku publikon videoklipin "Skifterja Zemres", në bashkëpunim me Klajdi Haruni. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, Bruno, teksti u shkrua nga vetë Bes Kallaku.

» Edit Bio »

Submissions by:  ALDOooo  

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  209

  • Find Bes Kallaku on social networks:


More news about Bes Kallaku »
lyrics.al © 2007 - 2018