A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Besa Kokëdhima - Noeli I Parë


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

25/12/2014

2014-12-25T19:28:59

Lyrics:

Alex Seitaj

Music & Arrangement:

Darko Dimitrov

Video Production:

Pro Video

Song from the album:

"Ti Je Festa Ime"


Fjalë e shenjtë noel
thënë nga ëngjëjt në qiell
për tu dhënë pak shpresë
dhe barinjve që nuk flenë
Ëngjejt thonë do të ketë
qiellin diep ky fëmijë
në këtë natë të ftohtë
ka kaq ngrohtësi

Noel , Noel , Noel
Mbreti ka lindur në Izrael

Kërkuan gjatë
dhe një yll në qiell panë
duke ndritur nga lindja
(gjithë) botën pa paanë
E shenjtë kjo dritë
që vazhdon të ndricojë
(edhe) nata u zbardh
kur nga qielli buroi .

Noel , Noel ... Mbreti ka lindur në Izrael


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018