A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Besart Halimi - Ne Tren Per Perzeren  (Feat. Haliband)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  36

23/10/2011

2011-10-23T00:00:00

Featuring

Haliband

Video Production:

Imagine Films

Participating in

Zhurma Show 2011


Se di au kam treguar
e kam nje kenge o shume te mire
o plot usdaj por me nje hij
e me se miri e kendoj dhe percjelli me bir

E kam nje kenge o pa mahi
o edhe peja o ka ndi
ne lame, e qarshi
e ne dardani

Ref...
Skam len kend o pa e permend
dashurise o i kam lene vend,
dashuris o i kam lene vend
o ne tren per Perzeren
e mua njeher me ka o thene nje plak
kenga e halleve u bem lak,
kenga e halleve u bem lak
o se jeta nuk eshte kajmak
o nuk eshte kajmak .....

E kam nje kenge o pa e tepruar
eshte e leht o per ta kenduar
ne mahall nuk eshte nje fmi
qe nuk e din

E kam nje kenge o pa mahi
o tane kosova o e ka ndi
e me se miri e kendoj
e kendon edhe tii

ref...
Skam len kend o pa e permend
dashurise o i kam lene vend,
dashuris o i kam lene vend
o ne tren per Perzeren
e mu njeher me ka o thene nje plak
kenga e halleve u bem lak,
kenga e halleve u bem lak
o se jeta nuk eshte kajmak
o nuk eshte kajmak


Lyrics submited by Idlir Luma   topsheqere
more...
lyrics.al © 2007 - 2018