A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Besjan Gashi - Jemi Nda


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

10/06/2017

2017-06-10T13:00:02


It's a long time that we try finding the lyrics to "Jemi Nda" sung by Besjan Gashi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Besjan Gashi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Dre-To1 - Jemi Nda

Ref.:
Sa shum o shpirti jem, tash ti me mungon,
po vuj per ty, pse nuk pom kupton,
kur kur ska met lan, ti vet um ki than,
kallzom kush kan e ka lan,
pse na mu nda, pa hiq kurgjo.

Raptura I:
Kurgjo nuk pom shkon prej dites qe jemi nda
qysh je a ka naj sen tre kurgjo, jo nuk ka,
shpesh e pys veten athu, a kthehesh prap te un
prej gabimit qe e kam bo tash une jam pendu,
po du met taku, met kap per dore e met tregu
se sa te du, met qu nqdo vend qe hala nuk o zbolu,
sa her tkujtoj, e sa vite kan me shku
i ri a plak une ty ka met kujtu,
e ngushlloj veten tu mendu qe ki mu kthy te un
mu kan prap bashk un me ty, e ti me mu,
por jo e di qe ska mu kan mo kshtu
se di qka bona zemer, si pata ment kerkun,
besom prej dites qe je largu
qysh me kesh un kam harru,
i njejti jam skam ndryshu
veq n'hander e di qe une muj met taku,
pse kaq shpejt um ki harru.

Ref.:
Sa shum o shpirti jem, tash ti me mungon,
po vuj per ty, pse nuk pom kupton,
kur kur ska met lan, ti vet um ki than,
kallzom kush kan e ka lan,
pse na mu nda, pa hiq kurgjo.

Raptura II:
Edhe pse tash te ti, une skam mo ven
ti ki me mbet perjet n'zemren tem,
dikur dojshe me fol me mu e sot nuk pom njeh
diqka n'zemre osht kam therr,
pse kurgjo nuk o si dje,
ka me majt prentimin edhe vet ti ki me pa
ska mo palidhje si fmi, na dy mu nda,
per me kuptu se sa te du
yjet n'qiell duhet mi numru,
mendoje ni deshir nese 1 yll nket nat dot bjen
lype dashnin qe me pare sun e blen,
athu veten qysh pe nin tash pa mu
a pot jep dikush lumturi ma shum se un,
ku je hup qe sa vite une nuk te shoh
athu kur te takoj mo as qe nuk te njoh,
hija jote mas meje po vjen
spom len rahat, afer meje po flen.

Ref.x2:
Sa shum o shpirti jem, tash ti me mungon,
po vuj per ty, pse nuk pom kupton,
kur kur ska met lan, ti vet um ki than,
kallzom kush kan e ka lan,
pse na mu nda, pa hiq kurgjo.

Mentor Kurtishi - Jemi Nda

Jemi nda e fjalt po vin te unë
Ti ke zemër me m`thanë po ankohesh shumë
Edhe unë kisha dasht mos me u anku
Mos me i thanë më askujt se ende te du

Ref:
Dikush dhimbjen e duron dikush qanë me lotë
Pse nuk jan njerzit njësoj nuk e kanë një botë
Dikush plagën mund ta fsheh e si thotë askujt
Po dikush nëse nuk flet gjithmonë ka me vujt

Jemi nda e fjalt po vin te unë
Ti ke zemër me m`thanë po ankohesh shumë
Edhe u n kisha dasht me u mbyll ne vete
Mos me i fol më askujt për halle t`ksaj jete

Ref:
Dikush dhimbjen e duron dikush qanë me lotë
Pse nuk jan njerzit njësoj nuk e kanë një botë
Dikush plagën mund ta fsheh e si thotë askujt
Po dikush nëse nuk flet gjithmonë ka me vujt

Ref:(2x)
Dikush dhimbjen e duron dikush qanë me lotë
Pse nuk jan njerzit njësoj nuk e kanë një botë
Dikush plagën mund ta fsheh e si thotë askujt
Po dikush nëse nuk flet gjithmonë ka me vujt

Arif Murati - Jemi Nda

2x.
Në zemren time je gjithmon a thu vall kush na denoj që më stë jem me ty ooo shpirti im..

2x.
Edhe një her po të them sikur të ishe në vendin tem ma keq sma kishe bo tash jemi nda..

2x.
Tash un spo mundem me duru xhdo gjë ne mes nesh ka perfendu ndarja jon ooo shpiirt shum mka lendu..

2x.
Edhe një her po të them sikur të ishe në vendin tem ma keq sma kishe bo tash jemi nda..

1x.
Edhe një her po të them sikur të ishe në vendin tem ma keq sma kishe bo tash jemi nda..
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018