A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Adem Jashari

O Adem Tani Ku Je
Pse Edhe Ti Tani Nuk Jeni Me Ne
Pse Ti Tek Ne Nuk Vjen
Me Familjen Ren E Ren

O Adem Kursiti pushka,
Hamzi tani thojn u vra
tash edhe ti dojesh me ne
kosova shtet tanime u ba

O adem zgjohu tash
Therret nen kosova me lot ne sy
Hajde o agjë me ne
thot besarta me shpres ne ty

Tani te gjalleruar
Jemi te lir Sjemi te pushkatuar
Tani sjemi grek as bulgar
Jem Me Me Gjak E Shpirt Shqipetar

Kete poezi ja kam kushtuar Adem Jasharit

- poem written by Beslinda Shurdhani


- Submitted by Beslinda Shurdhani -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018