A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Besnik Salihu

Not Yet Rated

  • Origin:
  • Gjakove 
  • Residence:
  • Zvicër 
  • Age:
  • 32
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Besnik Salihu is a popular singer. Besniku eshte lind ne fshatin Ujz te Gjakoves ne nje familje te thjeshte por te madhe. Deri me 14 Vjet ishte ne Kosov mandej erdhi me familje ne Zvicer ne kohen e luftes. Tani vazhdon te merret me muzike ne kohen e lire. Rrjedh nga nje familje muzikantesh, eshte i martuar dhe ka 2 vajza (Diellza dhe Gresa). Në vitin 2014, Besnik Salihu publikon albumin "Ta Dhash Zemren"....

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Liridon Sefa

Liridon Hoti (Liri)

Leo

GT

Naser Beqiri

Armend Sherifi

Bajram Jakaj

Demush Malaj

Toni

Dardan Aliu


Tags: Besnik Salihu, Besnik Salihi, Besmir Salihu

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018