A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Betim Muço

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  17
(1947-2015)  
  • Origin:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Betim Muço is a popular writer and songwriter. Betim Muço ishte shkrimtar shqiptar. Ai studioi për fizikë në Universitetin e Tiranës. Punoi fillimisht si mësues në Krujë. Nga 1974 deri në 2001 punoi si sizmolog ne Institutin e Sizmologjise të Akademisë së Shkencave në Tiranë, ku fitoi gradat Kandidat i Shkencave dhe Doktor i Shkencave e më pas titullin Profesor. Veç krijimtarisë letrare origjinale dhe publicistikës ka përkthyer në shqip një sërë autorësh si Grin, Bellou, Mishima, Munro, Xhojs...

>> Full biography >>


Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Xhevahir Cirongu

Vasil Tabaku

Tasim Gjokutaj

Jorgo Telo

Isuf Luzaj

Fatmir Terziu

Ndoc Papleka

Vath Koreshi

Hiqmet Meçaj

Kasem Trebeshina


Tags: Betim Muço, Betim Muco

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018