A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Beyonce

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  35
  • Origin:
  • Houston 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 36
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Beyonce is a very famous international artist of R&B music. Beyonce Giselle Knowles filloi të këndonte në moshën 7 vjeçare. Në moshë të re ajo merrej me kërcim dhe këndonte në kishë. Beyonce dhe kushërira e saj Kelly Rowland u takuan me Latavia Robertson dhe së bashku me Letoya Lucket krijuan grupin Destinys Child. Grupi u shfaq për herë të parë në vitin 1990 dhe në një periudhe 10 vjeçare shiti 33 milionë kopje në botë dhe fituan shumë çmime Grammy. Në 2001-shin Beyonce luajti disa role në filma dhe u bë...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Twitter

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Keri Hilson

Jennifer Hudson

Britney Spears

Christina Aguilera

Nicole Scherzinger

Kelly Clarkson

Miranda Lambert

Ciara

Katy Perry

Shontelle


Tags: Beyonce, Beyoncé Knowles

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018