A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Big Basta

Tags: Big Basta, Big Busta, Gerald Xhari

Origin: Tirane    Residence:        Age: 31   Zodiac sign: Gaforrja  
Big Basta is a very famous singer and songwriter in hip-hop music. Gerald Xhari ose sic njihet ndryshe Big Basta, ka nisur karrieren e tij në vitin 2003. Deri në vitin 2006 ai ka qene pjesetar i grupit "Sweed Company" bashkë me Sanchez. Në Nëntor të vitit 2007, ai u bashkua me Immortal Records të producentit ERVIN GONXHI, dhe menjehëre kaloi nën produksionin dhe manaxhimin e NRG Records. Më vone u nda nga grupi Sweed Company, per te vazhduar karrieren solo. Ai është vazhdimimisht drejtues i emisioneve radiofonik...

>> Full biography >>


  • Find Big Basta on social networks:
Choose star rating

Rating:  3.9 / Votes cast:  38

Radio And Club (2012)

N'laborator (2010)

Mixtape


» Add A Song »


Gezuar Vitin E Ri
Club Symphony
Whats My Name (Tony Blair)
Muzikes Sime
Mbylle Gojen
Kenga Jote
M'vini Onash

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018