A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Agon Amiga

Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  104
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 36
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Agon Amiga is a popular singer of Hip-Hop music. Agoni Bashke me Getoarin formuan grupin Tingulli 3 ne vitin 1995. Ata te paret ne rajon formuan LABELIN BabaReceords ku u bashkuan edhe Kaos, Viagra, Skillz etj. Më datë 1 Dhjetor 2012, Cozman publikon videoklipin "We Doin This", në bashkëpunim me Agon Amiga & Skivi. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Babastars, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Think Creative. Më datë 2 ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Babastars

(Current label)

Tingulli 3nt

(Current member)

Twitter

Account

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Mc Qoppa

Memli Krasniqi

Barooti

Big Wolf

Don Pizhi

Xhero

Milot Hasangjekaj

Lumi B

Izi

Monny


Tags: Big Xig, Big Xik, Agon Amiga

Agon Amiga in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018