A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bik Ndoja

Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  9
  • Origin:
  • Shkodër 
  • Age:
  • 92
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Bik Ndoja is a popular singer. Ludovik Ndoj Gjergji, i njohur nga publiku si Bik Ndoja lindi në Shkodër dhe ju dha titulli “Artist i Merituar” në vitin 1969. Bik Ndoja është një nga këngëtarët më të shquar të muzikës popullore shkodrane të gjysmës së dytë të shek. XX. Biku (siç e thërrasin që të gjithë në Shkodër), gjimnazin e kreu në shkollën e vjetër Jordan Misja. Lidhur me muzikën popullore, ai e filloi këngën që në moshë të vogël, por njihet nga të gjithë se për herë të pa...

>> Full biography >>Related Artists:

Egert Pano

Qerim Sula

Demir Zyko

Dritan Jashari

Alban Rexha

Emiliano Pa Kufijt

Aleks Xhelili

Albi Nako

Glaugus Furtuna

Gezim Myshketa


Tags: Bik Ndoja, Big Ndoja

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018