A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bik Ndoja

Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  9
  • Origin:
  • Shkodër 
  • Age:
  • 92
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Bik Ndoja is a popular singer. Ludovik Ndoj Gjergji, i njohur nga publiku si Bik Ndoja lindi në Shkodër dhe ju dha titulli “Artist i Merituar” në vitin 1969. Bik Ndoja është një nga këngëtarët më të shquar të muzikës popullore shkodrane të gjysmës së dytë të shek. XX. Biku (siç e thërrasin që të gjithë në Shkodër), gjimnazin e kreu në shkollën e vjetër Jordan Misja. Lidhur me muzikën popullore, ai e filloi këngën që në moshë të vogël, por njihet nga të gjithë se për herë të pa...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Lirio Nushi

Emiljano Citaku

Gentjan Dema

Dionis Delia

Ylli Zeqiri

Thoma Mahilaj

Edmond Nikolla

Erti Hizmo

N.D.T

Pellumb Katroshi


Tags: Bik Ndoja, Big Ndoja

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018