A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bilbilat E Vrionit

Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  2
BIOGRAFIA: Bilbilat E Vrionit is a popular group/singers of Southern Albania Traditional music. BEHAR HOXHA -Klarinete (BERAT 15.03.1954) GEZIM HOXHA -Kengetar (BERAT 15.03.1956) VELLEZERIT HOXHA NJE NGA GRUPET ME TE NJOHURA TE SHQIPERISE QE KANE KONTRIBUAR NE KULTUREN E MUZIKES POPULLORE SHQIPTARE DUKE FILLUAR MBI 80 VJETE ME PARE ME FEJZI BEI VIRJONI BABAI I 5 VELLEZERVE HOXHA DHE ME PASE E NDOQEN KETE KULTURE DHE 5 VELLEZERIT E FAMILJES SE FEJZI BEI VIRJONIT ME NE KRYE VELLANE E MADH KOLLEL HOXHA KENGETAR DHE KOMPOZITOR ME PASE VELI ...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Berat

Vajta Ne Pazar

Amerika


» Add A Song »


Related Artists:

Kenga Lapardhiote

Grupi Opari

Grupi Ali Pasha

Djemte E Mallakastres

Djemte E Vjoses

Orhidea

Oki Dhe Vizioni

Vëllezërit Llamari

Da Lee

Grupi I Lunxhërisë


Tags: Bilbilat E Vrionit, Bilbilat

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018