A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BimBimma

Tags: Bimbimma, Bimbima, Bim Bimma, Bim Bima, Bimzm Burim Kursani

Origin: Prishtinë    Residence:        Age: 34   Zodiac sign: Dashi  
BimBimma is a very famous singer and songwriter in hip-hop music. BimBimma – (Burim Kursani) një ndër repperët e parë dhe të vetëm urban, në skenën e Hip Hop-it Kosovar. Interesi I tij ndaj Hip-Hop-it u shfaq qysh ne moshë të re (14) në vitin 1997. I ndikuar edhe nga rrethanat e jetesës dhe në anen tjeter duke e kallxuar shpirtin e vërtetë të Hip-Hop-it, në lirikat e tij gjinden copëza reale të jetës Kosovare, për mos më tepër tërësia e realitetit Kosovar. Nga massa filloi te njihej nga fillimi I vitit 2000 për...

>> Full biography >>


  • Find BimBimma on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  192

Bima (2017)

Rra'jt (2011)


» Add A Song »


Pare
7Prill
Raw
Zani I Skamjes
S'o Ghetto
038
Shqipet Nalt
Bang Bang
Mos E Dhini Punen
Murder (Remake)

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018