A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BimBimma

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  197
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 34
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: BimBimma is a very famous singer and songwriter of Hip-Hop music. BimBimma – (Burim Kursani) një ndër repperët e parë dhe të vetëm urban, në skenën e Hip Hop-it Kosovar. Interesi I tij ndaj Hip-Hop-it u shfaq qysh ne moshë të re (14) në vitin 1997. I ndikuar edhe nga rrethanat e jetesës dhe në anen tjeter duke e kallxuar shpirtin e vërtetë të Hip-Hop-it, në lirikat e tij gjinden copëza reale të jetës Kosovare, për mos më tepër tërësia e realitetit Kosovar. Nga massa filloi te njihej nga fillimi I vitit 2000 për...

>> Full biography >>


NR

(Former member)

P.I.N.T

(Current label)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Twitter

Account

Google+

Profile

Add Official

Social Accounts

Bima (2017)

Rra'jt (2011)


» Add A Song »

Qe Pse Jom I Çart
Raw
Mos E Dhini Punen
Ska Kufi
Qu
They Don't Know
7Prill
Pare
038
Gjame


Related Artists:

Skivi

Genc Prelvukaj (Gentz)

Lyrical Son

Mc Kresha

Ledri Vula

Gold AG

Getoar Selimi

Action Bronson

D.U.D.A.

Unikkatil


Tags: Bimbimma, Bimbima, Bim Bimma, Bim Bima, Bimzm Burim Kursani

BimBimma in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018