A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bitonia

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6
BIOGRAFIA: Bitonia is a popular group/singers of Tallava & Traditional Wedding music. Grupi Muzikor BITONIA u formua më 25 mars 2005, fillimisht nga vellezerit Idrizi dhe më pas nga anetaret e tjerë. Qe nga ajo kohë BITONIA vazhdon të jetë një faktor kyq dhe shumë i rëndësishëm në kulturen tone në përgjithësi. Grupi BITONIA në thellesine e sajë bartë me vete: vlera rtistike, qasje të mirefilltë komerciale, humanitet dhe dashuri për këngën e bukur shqiptare. Në Nëntor 2009, Bitonia marrin pjesë në Çelësi Muzikor 3 me këngën "Bes...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Live 2017 (2017)

Bitonia, Burimi & Armendi (2016)


» Add A Song »

Jasha Bitoni
Maturant Jemi
Ktu Eshte Atmosfera


Related Artists:

Vajzat Nga Kosova

55 Vizionar

Magjistaret

Rapsodet Ne Suedi

Rapsodet E Lumes Kukes

Grupi Folklorik Gollaku

A.D.A.

Copyleft

Gre3nt

Oki Dhe Vizioni


Tags: Bitonia

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018