A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bitonia

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6
  • Origin:
  • Gjilan 
  • Residence:
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Bitonia is a popular group/singers of Tallava & Traditional Wedding music. Grupi Muzikor BITONIA u formua më 25 mars 2005, fillimisht nga vellezerit Idrizi dhe më pas nga anetaret e tjerë. Qe nga ajo kohë BITONIA vazhdon të jetë një faktor kyq dhe shumë i rëndësishëm në kulturen tone në përgjithësi. Grupi BITONIA në thellesine e sajë bartë me vete: vlera rtistike, qasje të mirefilltë komerciale, humanitet dhe dashuri për këngën e bukur shqiptare. Grupi Bitonia vazhdon te jete nje nga shembujt me te mire te kohes se si d...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Live 2018 (2018)

Live 2017 (2017)

Bitonia, Burimi & Armendi (2016)


» Add A Song »

Maturant Jemi
Jasha Bitoni
Ktu Eshte Atmosfera


Related Artists:

Vajzat Nga Kosova

Bilbilat E Mushtishtit

Stupcat

Tornados

Shkurtja Shyhreti Remzia

Principata3

Vellezerit Haliti

Double G Army

Jericho

P.I.N.T


Tags: Bitonia

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018