A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Blasta

Tags: Blasta, Lorik Shaqiri

Origin: Ferizaj    Residence:        Age: 24   Zodiac sign: Shigjetari  
Blasta is a popular singer and songwriter in hip-hop music. Lorik Shaqiri i njohur si BLASTA ka marrë një shtytje të madhe në skenën e muzikës shqiptare, pasi ka finalizuar bashkëpunimin e tij me hip hop grupin legjendar shqiptar, Etnon. Producenti dhe reperi, Genc Prelvukaj, ka publikuar këngën e re të një prej talentëve që ai po kërkon ta fusë në elitën e artistëve muzikorë shqiptarë. Kënga “Callin” është projekti i parë serioz i Blastas, i cili pritet të publikojë edhe këngë tjera me talentët e ...

>> Full biography >>


  • Find Blasta on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  95

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2017