A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bleona Qereti

Tags: Bleona Qereti, Bleona Qerreti

Origin: Korçe    Residence:        Age: 38   Zodiac sign: Demi  
Bleona Qereti is a very famous singer in pop music. Vendbanimi: Tirana Gjatesia: 174 Cm Pesha: 57Kg Një nga më të njohurat këngetare& showgirl në Shqipëri kosovë maqedoni dhe gjithkund ku ndodhen shqiptarë. Që në moshë të vogël dallohet për pjesmarrje aktive në aktivitet e ndryshme të zhvilluara për fëmijë në Korçë dhe Elbasan. Perfaqësimi i saj i parë ndërkombëtar ka qenë në festivalin ballkanik të grupeve të fëmijëve në vitin 1991 i cili u zhvillua në Preveza të Greqisë. Në vitin 199...

>> Full biography >>


  • Find Bleona Qereti on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  254

Mandarine (2007)

Live (2006)

Boom Boom (2005)

Greatest Hits: Per Ty (2005)

Ti Nuk Di As Me Ma Lyp (2003)

Ik Meso Si Dashurohet (2002)

S'me Behet Vone (2001)

Nese Me Do Fort (2000)


» Add A Song »


Mandarine
Boom Boom
Take You Over
Obobo Ç'i Bëre Vetes

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2017