A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bojken Lako

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  15
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 43
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Bojken Lako is a very famous singer and songwriter of Rock music. Bojken Lako merret me muzike qe ne moshe te re dhe eshte shume i njohur ne mbare trevat shqiptare. Ai shquhet per performancat e tij live, ne mbare trojet shqiptare, albumi i tij i njohur eshte “Rruge” prej te cilit doli edhe hiti i madh “Asgje e larget”. Në Dhjetor 1999, Bojken Lako merr pjesë në Festivali i 38-të në RTSH me këngën "Asgje E Larget". Në vitin 1999, Bojken Lako publikon albumin "Monitor". Në Dhjetor 2001, Bojken Lako merr...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Semi Jaupaj

(His girlfriend)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Rruge (2009)

Monitor (1999)

Qielli & Toka


» Add A Song »

Shtepia E Semure
Asgje E Larget
Bulza
Merre Lehte (Take It Easy)
Sekret
Bullet In Your Tongue
Tirana
Naten Dite

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Related Artists:

Gena

Sinan Hoxha

Olen Cesari

Dr. Flori

Sefe Duraj

Kid Gashi (G4shi)

Mentor Xhemali

Ermal Meta

Genti Lako

Avni Mula


Tags: Bojken Lako, Bojkeni, Boiken Lako, Bojken Lako Band

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018