A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bojken Lako

Tags: Bojken Lako, Bojkeni, Boiken Lako, Bojken Lako Band

Origin: Tiranë    Residence:        Age: 42   Zodiac sign: Binjaket  
Bojken Lako is a very famous singer and songwriter in rock music. Bojken Lako merret me muzike qe ne moshe te re dhe eshte shume i njohur ne mbare trevat shqiptare. Ai shquhet per performancat e tij live, ne mbare trojet shqiptare, albumi i tij i njohur eshte “Rruge” prej te cilit doli edhe hiti i madh “Asgje e larget”. Në Dhjetor 1999, Bojken Lako merr pjesë në Festivali i 38-të në RTSH me këngën "Asgje E Larget". Në vitin 1999, Bojken Lako publikon albumin "Monitor". Në Dhjetor 2001, Bojken Lako merr...

>> Full biography >>


  • Find Bojken Lako on social networks:
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  15

Rruge (2009)

Monitor (1999)

Qielli & Toka


» Add A Song »


Merre Lehte (Take It Easy)
Asgje E Larget
Tirana
Bulza
Shtepia E Semure
Naten Dite
Sekret
Bullet In Your Tongue

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018