A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Brahim Avdyli

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1
  • Age:
  • 57
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Brahim Avdyli is a popular writer. Brahim Avdyli, i rritur në Morinë të Malësisë së Gjakovës, një vend me tradita kulturore dhe kombëtare. I takon plejadës së krijuesve të fundviteve shatëdhjetë dhe të fillimviteve tetëdhjetë të shekullit të kaluar (XX). Që në vitet e hershme të rinisë u dha pas dy prirjeve: pas artit të fjalës dhe pas lëvizjes konspirative për lirinë dhe bashkimin e popullit shqiptar. Ndër të parët u vu në krah të luftës çlirimtare të popullit shqiptar të Koso...

>> Full biography >>


Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Dionis Xhafa

Ilirjan Zhupa

Musa Vyshka

Adis Vishi

Lorik Dulla

Bledi Lorenci

Afiz

Rami Tuda

Enis Haziri

Daniel Gazulli


Tags: Brahim Avdyli

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018