A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Briz Musaraj

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Age:
  • 31
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Briz Musaraj is a popular singer and songwriter of Pop & Pop-Rock music. Briz Musaraj është një këngëtar rock dhe gjithashtu ish lideri i grupit shqiptar Supernova. Brizi është futur në fushën e muzikës që në moshë të vogël duke studiuar piano klasike vite me rradhë por asnjëherë për tu bërë pianist klasik, gjithmonë mendja ka qenë tek muzika Pop Rock. Në vitin 2003 bashk me 3 bashkëmoshatar bashkëkrijuan grupin "Supernova" me të cilën luajtën live vite me rradhë në lokale dhe evente të ndryshme si Mjaft Fest etj. ...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Valon Shehu

Gledi

Lintor Osmenaj

Gentjan Dema

Albboy

Eagleye (Kiameti)

Indrit Lelo

Jonald Haxhia

Joni Aliraj

Aldo Simoni


Tags: Briz Musaraj, Supernova

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018