A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bubulina Krasniqi

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  35
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 30
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Bubulina Krasniqi is a popular singer of Pop music. Duke qenë pjesë e një familjeje me histori në muzikë dhe në art në përgjithësi, Bubulina nuk mundi ti shpëtonte ndikimit të artit në jetën e saj. Nuk e dimë nëse në suksesin e saj kishte luajtur rol të rëndësishëm edhe familja, pasiqë siç dihet Bubulina është motra e Memli Krasniqit dhe Teuta Krasniqit, të dy këta mjaft të njohur në mbarë skenën shqiptare. Njëri si këngëtar fillimisht e pastaj si politikan, kurse tjetra një aktore dhe prezantuese...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Memli Krasniqi

(Her brother)

Tara Muharremi

(Her niece)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Gentiana Podrimaj

Nazmije Selimi

Edita Sopjani

Mimoza Shkodra

Shkenda Dubova

Fjolla Morina

Teuta Kurti

Monika Salihu

Jehona Lumi

Arlinda Gaxherri


Tags: Bubulina Krasniqi, Bubulina

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018