A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Buja

Tags: Buja, Zingjirt

Origin: Prishtinë   
Buja is a popular singer and songwriter of Hip-Hop music. Bujar Xhemajli lindi në Prishtinë pastaj emigroi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Bujar Xhemajli ndryshe i njohur si Buja ka filluar të merret me Hip Hop qysh në vitet 2000. Ai bën pjesë në grupin më të madh shqiptar "The Bloody Alboz" apo "Shqipet e Pergjakshme" në krye me rep artistin më të madh Viktor Palokaj apo ndryshe Rebel a.k.a. Unikkatil, dhe në grupin Zingjirt i formuar nga Buja, Vz & DREN në vitin 2006. Më datë 17 Tetor 2008, D.o...

>> Full biography >>


  • Find Buja on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  108

Mixtape: Rr.R.R.Rr (2013)

Dashni Per Adhurus, Inati Per Inatqor (2008)


» Add A Song »


All My Alboz

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018