A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bujar Meholli

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9
  • Origin:
  • Mitrovicë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 22
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Bujar Meholli is a writer. Shkollimin e nisi në shkollën fillore "Migjeni", për të vazhduar më pas në "Andon Zako Çajupi", ku edhe e mbaron shkollimin fillor. Shkollimin e mesëm e vazhdon në shkollën "Arkitekt Sinani", ku mëson për Informatikë. Më pas fillon studimet në Prishtinë , pranë Universitetit 'Hasan Prishtina' në drejtimin Letërsi shqipe. Aktualisht merret me gazetari dhe me shkrime. Pasioni për shkrimin daton qysh nga fëmijëria e tij, ku ka shkruar një numër t...

>> Full biography >>


Facebook

Profile

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Gentinikqi

Leonard Shala

Perparim Blakaj

Endrit Mehmeti

Shkelqim Zeka

Kadri Mehmeti

Azem Deliu

Samed Hoxhaj

Mahir Ademi

Besart Ramiz Tafaj


Tags: Bujar Meholli

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018