A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bujar Meholli

Tags: Bujar Meholli

Origin: Mitrovicë    Residence:        Age: 22   Zodiac sign: Binjaket  
Bujar Meholli is a not so known poet. Shkollimin e nisi në shkollën fillore "Migjeni", për të vazhduar më pas në "Andon Zako Çajupi", ku edhe e mbaron shkollimin fillor. Shkollimin e mesëm e vazhdon në shkollën "Arkitekt Sinani", ku mëson për Informatikë. Më pas fillon studimet në Prishtinë , pranë Universitetit 'Hasan Prishtina' në drejtimin Letërsi shqipe. Aktualisht merret me gazetari dhe me shkrime. Pasioni për shkrimin daton qysh nga fëmijëria e tij, ku ka shkruar një numër t...

>> Full biography >>


  • Find Bujar Meholli on social networks:
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2017