A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bujar Qamili

Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  52
  • Origin:
  • Shkodër 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 54
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Bujar Qamili is a very famous singer of Northern Albania Traditional & Shkodra's Traditional music. Fillimisht ka kënduar në koncertet e fëmijëve, që organizoheshin në atë kohë në shkollë. Këtu lindën edhe shkëndijat e para të talentit të tij në muzikë. Më pas, aktivizohet në “Grupin e Rinisë". Për herë të parë në skenë është ngjitur në vitin 1974, dhe ka mbi njëzet e katër vite që ai nuk është shkëputur asnjëherë nga kënga. Çmimet që Bujar Qamili ka fituar gjatë karrieres së tij të gjatë artistike janë shumë por si më të rëndësishmit dhe që...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Nuk Jam Ma Sikur Atehere (1996)

Njoni Qan, Tjetri Gezohet

Arome E Kenges Popullore

Kenge Qe S'harrohen


» Add A Song »

Hej Goce Ca Po Ban
Nuk Jam Ma Si Atehere
Je E Vogel Rrumbullak
Je E Bukur Shkodra Jeme
Zera Ne Fund Te Detit
Qejfi Bahet Me Shkodran
Coje Goten
Bukurise Shqiptare
Dallandyshes
Allahu Xh Sh


Related Artists:

Pirro Çako

Ardit Gjebrea

Kastriot Tusha

Robert Aliaj

Vedat Ademi

Big Basta

Kastro Zizo

Sabiani

B-Genius

Trix (Veli Sahiti)


Tags: Bujar Qamili, Mjeshter I Madh

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018