A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bujar Qamili

Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  64
  • Origin:
  • Shkodër 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 54
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Bujar Qamili is a very famous singer of Northern Albania Traditional & Shkodra's Traditional music. Fillimisht ka kënduar në koncertet e fëmijëve, që organizoheshin në atë kohë në shkollë. Këtu lindën edhe shkëndijat e para të talentit të tij në muzikë. Më pas, aktivizohet në “Grupin e Rinisë". Për herë të parë në skenë është ngjitur në vitin 1974, dhe ka mbi njëzet e katër vite që ai nuk është shkëputur asnjëherë nga kënga. Çmimet që Bujar Qamili ka fituar gjatë karrieres së tij të gjatë artistike janë shumë por si më të rëndësishmit dhe që...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Nuk Jam Ma Sikur Atehere (1996)

Njoni Qan, Tjetri Gezohet

Arome E Kenges Popullore

Kenge Qe S'harrohen


» Add A Song »

Je E Bukur Shkodra Jeme
Zera Ne Fund Te Detit
Zemren Ta Kam Fal
Qejfi Bahet Me Shkodran
Dallandyshes
Nuk Jam Ma Si Atehere
Hej Goce Ca Po Ban
Zemer Mbas Gjerdanit Ke Nje Emer
Je E Vogel Rrumbullak
Bukurise Shqiptare


Related Artists:

Ardit Gjebrea

Pirro Çako

Robert Aliaj

Kastriot Tusha

Vedat Ademi

Big Basta

Hekuran Krasniqi

Kastro Zizo

B-Genius

Trix (Veli Sahiti)


Tags: Bujar Qamili, Mjeshter I Madh

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018