A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Buraku & Grupi Fama - Dy Ftyra


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Comments

(0)

16/04/2017

2017-04-16T11:00:01

See Also

Grupi Fama

Lyrics:

Kreshnik Avdiu

Music & Arrangement:

Kushtrim Hajrullahu


A je ti ajo se nuk po te njoh,
ti qe mke premtu qe sjeton pa mu
Ndryshe te kam njoft, e sot tjeter je
Nuk e paskam dite qe dy ftyra i ke...

Ne diten e gjykimit ty do te takoj
dhe hakun para zotit une do ta kerkoj
Kush nuk e mban premtimin, kush nuk e mban
Ndoshta sot qeshet e neser do te qan

REF:
Je me dy ftyra, je me dy ftyra
sot e kuptova kend e paskam dasht

Je me dy ftyra, je me dy ftyra
haram ta beje dashnin qe ty ta dhash

Dikur ishim bashk e shume jemi dasht
E sot nuk me flet, sikur sjemi njoft
Ah me kete nafak qe e paskem une
Zoti kurr ne jete, kend mos e provoft

Ne diten e gjykimit ty do te takoj
dhe hakun para zotit une do ta kerkoj
Kush nuk e mban premtimin, kush nuk e mban
Ndoshta sot qeshet e neser do te qan

REF: 2X
Je me dy ftyra, je me dy ftyra
sot e kuptova kend e paskam dasht

Je me dy ftyra, je me dy ftyra
haram ta beje dashnin qe ty ta dhash...


Lyrics submited by Nita Gerguri
more...
lyrics.al © 2007 - 2018