A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Burim Aliu

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10
  • Origin:
  • Ferizaj 
  • Residence:
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Burim Aliu is a popular singer. Më datë 18 Maj 2012, Burim Aliu & Shqipe Krivenjeva publikojnë videoklipin "Si Ti I Gjej 100". Më datë 11 Janar 2013, Burim Aliu publikon videoklipin "Me Shiko". Më datë 5 Dhjetor 2013, Burim Aliu publikon videoklipin "Shuj Zemër". Muzika e këngës u punua nga Labinot Mezini, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Labinot Mezini. Videoklipi u prodhua nga Men Media Pictures. Në vitin 2013, Burim Aliu publikon a...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Live 2015 (2015)

Live 2014 (2014)

Live 2013 (2013)


» Add A Song »

Shuj Zemër
Me Shiko
Si Ti I Gjej 100
E Kaluar
Dashnia
Dada Sale
Jemi Bashke


Related Artists:

Shqipran Maliqi

Mili Sallauka

Floja

Albert Zhubi

Burim Mehmeti

Luli (Lulzim Sadiku)

Bajram Jakaj

GT

Demir Krasniqi

Besart Halimi


Tags: Burim Aliu

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018