A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Buta
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 23
  • Birthday:
  • 29 March 1995
  • Zodiac sign:
  • ♈ Dashi
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  653
Music genres: Hip-Hop

Buta is a popular singer. Buta eshte njeri prej talenteve me premtues te repit kosovar.Njihet gjithashtu per aftesin e repit freestyle. Jeton ne Ferizaj dhe emri i vertetë është Betim Januzaj. Me tekste eshte marr prej moshes 12 vjeçare. Ne Shtator 2010 vendos te mos jete veç fans i Hip-Hopit, po edhe pjese e tij. Ne intervista te ndryshme ka deklaruar qe ndjek hapat e rrymes new school hip-hop, pasi ai thote se u rrit me rrepera si Lil Wayne e Future, jo me rreperat legjendar Tupac e Biggie. Kenga e tij e pare u publikua ne Shtator 2010 dhe titullohej "Guillotine". Prej asaj kohe nuk u ndal kurr.

Ne Korrik 2012, Buta behet pjese e Grupit The Infamous HamSquad.

Më datë 2 Dhjetor 2012, Buta publikon videoklipin "Kqyre".

Më datë 2 Maj 2013, Buta publikon videoklipin "Rune Qafen".

Më datë 1 Shtator 2013, Buta publikon videoklipin "Mellow".

Më datë 4 Dhjetor 2013, Buta publikon videoklipin "Birra X Jointa".

Më datë 12 Dhjetor 2013, Dj Kollink publikojnë videoklipin "Fr Cypher", në bashkëpunim me Ago, Limi, Getinjo, SL, Donat & Buta.

Në vitin 2013, Buta publikon albumin "Rolling Stoned Vol. Ii".

Në vitin 2013, Buta publikon albumin "Rolling Stoned Vol. I".

Më datë 24 Tetor 2014, Buta publikon videoklipin "200 Kmh".

Më datë 19 Qershor 2015, Buta publikon videoklipin "Per Trip".

Më datë 31 Gusht 2015, Buta publikon videoklipin "N'rregull".

Në vitin 2015, Buta publikon albumin "Z.Ndjenja Ep".

Më datë 1 Gusht 2016, Buta publikon videoklipin "Hashish Thaci".

Më datë 6 Shtator 2016, Buta publikon videoklipin "Mucho Guapo", në bashkëpunim me Hardy & Francky Loot.

Në vitin 2016, Buta publikon albumin "Dr. Zhivago Ep".

Më datë 5 Maj 2017, Buta publikon videoklipin "Ndjekja".

Në Maj 2017, Buta publikon albumin "Pranvere / Vere '17" me 15 kenge, suksesi i te cilit i dha atij mundesi te futet me teper ne tregun muzikor te HipHopit shqiptar e jo vetem

Më datë 29 Korrik 2017, Buta & Ledri Vula publikojnë videoklipin "Mbi Re". Videoklipi u prodhua nga Supercut.

Më datë 23 Tetor 2017, BimBimma publikon videoklipin "Pare", në bashkëpunim me Buta.

Më datë 5 Nëntor 2017, Buta publikon videoklipin "Z. Ndjenja 2".

Më datë 15 Dhjetor 2017, Buta & Dardan publikojnë videoklipin "Tango & Cash".

Më datë 6 Shkurt 2018, S4MM & Buta publikojnë videoklipin "Cash In/Out".

Më datë 18 Shkurt 2018, Buta publikon videoklipin "Fakt".

Më datë 28 Mars 2018, Buta publikon videoklipin "Anderr / Pluto".

Më datë 13 Maj 2018, Ledri & Buta publikojnë videoklipin "Merri Merri".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  lbizkit    saarpsajko    DenNisy  

Facebook

Profile

SoundCloud

Profile

Instagram

Account

Add New

Official Profiles

More news about Buta »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018