A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Calvin Harris

Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Dumfries, Skoci 
  • Residence:
  • Angli 
  • Age:
  • 34
  • Zodiac sign:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Calvin Harris is a very famous international artist of Dance music. Emri i Calvin Harris jashtë skene është Adam Richard Wiles. Ai është një Dj, këngëtar, tekst-shkrues dhe producent. Në 2006-ën nënshkroi kontratë me “Sony BMG” dhe një vit më vonë publikon albumin e tij të parë, “I Created Disco”, i cili u çertifikua i artë dhe shiti më shumë se 100 mijë kopje vetëm në Britani, duke arritur kulmin në vendin e tetë të “UK Albums Chart”. Një nga këngët promovuese e këtij albumi ka qenë “Acceptable in the 80’s”, e c...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Stromae

Alex Clare

Taio Cruz

Passenger

James Arthur

Lil Wayne

Kanye West

Bruno Mars

Tom Boxer

Flo Rida


Tags: Calvin Harris

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018