A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Çartani

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  506
  • Origin:
  • Bajram Curri 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 22
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Çartani is a popular singer and songwriter of Hip-Hop music. Emri i tij i vertete eshte Judovnik Boshnjaku. Qe ne vogeli u zhvendos nga Tropoja ne qytetin e Durresit. Jeta e tij eshte endrra e pothuajse te gjitheve. Jete mes Luksit, Parase, Makinave me pak fjale cdo gje qe shijohet nga jeta. Stili i tij i veshjes dallon nga rapperat e tjere. Shpenzon kohe dhe para duke u mare ne ate fushe. I kushton rendesi veshjes e te gjithe detajeve. Nje nga vareset e tij kushton pothuajse ne cmimin e nje Mercedesi. I j...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Banda Butuesi

(Current label)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

KMC

Olsi Bylyku

Flory

Marin TnT

Addi

Paniku

Stealth

Teson

Joint Jointinjo

Ibra-G


Tags: Çartani, Cartani, Judovnik Boshnjaku

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018