lyrics.al
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Çelësi Muzikor 1

04/08/2006 - 04/08/2006
Salla 1 Tetori, PRISHTINE
Attendees: Laura Krasniqi & Armend Bajra
TV/Radio: Ziko TV / Radio Kosova
MBAJTUR MË DT: 04.08.2006 NË PALESTRËN SPORTIVE “1 TETORI” –PRISHTINË, ORA 21.00

FITUESIT:

-Çmimi i Parë: Zanfina Ismaili ‘As i fundit, as i pari’
-Çmimi i Dytë: Bertan Asllani ‘Fukara pa dashuri’,Monika Salihu ‘A po don ti pak’
-Çmimi i tretë: Donjeta Krasniqi ‘Jeto çastin’,TINA ‘Edhe këtë verë’


ÇMIMET E TJERA:

-Çmimi Hit kënga: BIG MAMA ‘Nuk të dua’
-Çmimi i Interpretimi më i mirë: Donjeta Krasniqi ‘Jeto çastin’
-Çmimi i Publikut I: MAD LION feat. Lori ‘Ciao’
-Çmimi i Publikut II: Emira Ademi ‘
-Çmimi i Publikut III: Gresa Behluli ‘Afrohu’
-Çmimi ZICO Company: Liria Dedvukaj ‘Më le sonte me ëndrra’
-Çmimi Vokali më i mirë: Naser Berisha ‘Dy pas mesnate’
-Çmimi Paraqitja më e mirë skenike: Anjeza Branka ‘Qiko’
-Çmimi Debutant: Adelina Berisha ‘Merre veten me të mirë’,Genta Muçaj ‘Simpatia’
-Çmimi Produksioni më i mirë: Albina’s BAND ‘E diel, e hënë, e martë’
-Çmimi Teksti më i mirë: Naime Beqiraj (‘Simpatia’ - Genta Muçaj feat. LD)
-Çmimi Kompozimi më i mirë: Edmond Zhulali (‘Kërkoj hijen tënde’ - Rajmond Prenaj)


Moderatorë:
LAURA KRASNIQI
ARMEND BAJRA


Juria :
AVNI QAHILI - Tekstëshkrues
SELVETE KRASNIQI – Redaktore përgjegjëse e muzikës në Radio Kosovë
FLORIN HALITI – Producent dhe drejtor i SHMF “Arboni”


Choose star rating
  Rating:  5 / Votes cast:  8Loading...


Kalendari
24/02/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Gjeto Luca
Gjeto Luca
51 vjeç
Denisa Gjezo
Denisa Gjezo
29 vjeç
Dardan Ahmeti
Dardan Ahmeti

Gazmend Pallaska
Gazmend Pallaska
62 vjeç
Gigi D'alessio
Gigi D'alessio
50 vjeç

This Week's Poll
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

Vote