A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5
  • Origin:
  • Cherilyn Sarkisian 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 71
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Cher is a very famous international artist of Pop music. Cher është një këngëtare, aktore dhe prezantuese amerikane. E përshkruar si mishërim i autonomisë së femrës në një industri të mbizotëruar nga meshkujt, ajo është e njohur për zërin e saj të veçantë të këngës kontralto dhe për të punuar në fusha të ndryshme të argëtimit, si dhe për adoptimin e një sërë stilesh dhe paraqitjesh gjatë karrierës së saj, duke u quajtur "perëndeshë e pop". Cher fiton popullaritet në vitin 1965 si pjese e duetit të b...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Lana Del Rey

Lady Gaga

Demi Lovato

Christina Aguilera

Madonna

Miley Cyrus

Britney Spears

Hilary Duff

Julieta Venegas

Katy Perry


Tags: Cher

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018