A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Chippi
  • Origin:
  • Kërçovë 
  • Age:
  • 26
  • Birthday:
  • 15 August 1991
  • Zodiac sign:
  • ♌ Luani
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Chippi is a popular singer. Emri i tij i vërtetë është Shqiprim Ballazhi. Edhe pse prej një vendi kaq të vogël, dëshira për t'a treguar talentin e tij ishte e madhe. Ai ka kënduar këngë të ndryshme si: My life style, Boll mo, Run the city, Jam e jotja (ft. Florijana) etj. Por me këngën "Nuk ndalem" u bë më i njohur. Chippi bashkë me shokët e tij themeluan studion "La vida loca records".

Shkollën fillore e kreu në fshatin Sërbicë "Gjergj Kastrioti Skënderbeu, të mesmen në "Mirko Mileski" dhe shkollën e lartë në "Universitetin shtetëror të Tetovës".
Chippi është përfolur shumë nëpër mediat shqiptare si "Gazeta express", "Vipat Shqiptar" etj. Ka performuar live në Rinora 4 në Zvicër dhe në shumë mbrëmje të Kërçovës.

Më datë 8 Nëntor 2015, Chippi publikon videoklipin "Nuk Ndalem".

Më datë 11 Korrik 2018, Chippi & Dj Tr3Ndy publikojnë videoklipin "Ajo".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  nina.paul1  
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018