A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2
  • Origin:
  • Prishtinë 
BIOGRAFIA: Chipsi is a popular singer and songwriter. Chipsi... Dikur si Moderator në ish Radio Kontakt, më pas vazhdoi në hapa të mëtejm në lidhje me muzikën. Fillimisht ishte si Rap arstist me disa nga këngët e tij si: Chipsi ft Blero "Ama buzen pak", Chipsi ft 2Po2 "Kush Ka thon" etj. Më vonë filloi interesimi për produktivitet të muzikes dhe texteve. Reth 10 vite më parë filloi një lloj kursi intensiv te producenti i njohur Enis Presheva me të cilin vazhdoi bashkpunimet reth muzikës. Punoi disa...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Ergin Brahimi

Laurant Halimi

Jon Shala

Uran B

Nexhat Vitia

Life Soldier

Maksut Maloku

Napoleon

Dardan Aliu

Lent Bajrami


Tags: Chipsi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018