A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Chris Brown

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  21
  • Origin:
  • Tappahannock, Virginia 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 29
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Chris Brown is a very famous international artist of R&B music. Christopher Maurice "Chris" Brown është një artist amerikan i regjistrimit, balerin dhe aktor. I lindur në Tappahannock, Virxhinia, mësoi veten të këndonte e të kërcente në moshë të re dhe ishte i përfshirë në korin e tij të kishës dhe në disa shfaqje të talenteve lokale. Duke nënshkruar me Jive Records në vitin 2004, Brown lëshoi ​​albumin e tij të vetë albumit të debutuar në studio vitin e ardhshëm. Ai arriti kulmin në numrin dy në Billboard 20...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Facebook

Profile

Official

Webiste

Twitter

Account

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Bruno Mars

Jason Derulo

Arcangel

Wiz Khalifa

Nick Jonas

David Bustamante

Louis Armstrong

Josh Turner

Will.I.Am

Michel Teló


Tags: Chris Brown

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018