A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Christina Aguilera

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  17
  • Origin:
  • New York 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 37
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Christina Aguilera is a very famous international artist of Pop music. Aguilera ka lindur në Staten Island, New York City, New York, në një familje ku babai i saj ishte ekuadorian, ndërsa mamaja e saj ishte me prejardhje nga Irlanda. Së bashku më Britney Spears, ajo pretendohet të jetë këngëtarja që e ka nisur karrierën muzikore në moshën më të re. Kur ishte 8 vjeç, Aguilera u shfaq për herë të parë në disa emisione televizive, ndërsa 12 vjeçe ajo mori pjesë në show-n “The Mickey Mouse Club”. Në vitin 1994 këngëtarj...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Britney Spears

Kelly Clarkson

Katy Perry

Pink

Helena Paparizou

Shakira

Miranda Lambert

Beyonce

Nicole Scherzinger

Jennifer Hudson


Tags: Christina Aguilera

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018