A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  3.5 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Austin 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 32
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Ciara is a very famous international artist. Ciara Princess Harris, e njohur më së miri si Ciara, është një këngë-shkruese, kërcimtare dhe modele amerikane. Ciara ka lindur në Austin, Teksas. Me albumet e shitura në të gjithë botën numërohen më shumë se 7 milion kopje disqesh dhe është renditur në shumë klasifikime botërore. Kënga e saj më e njohur është publikimi i saj i parë që e bëri atë të njohur në të gjithë botën: 1,2 step. Disa nga titujt e këngëve që ajo ka nxjerr në treg janë goodi...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Vanessa Hudgens

Miranda Lambert

Christina Perri

Jennifer Hudson

Jordin Sparks

Kat Deluna

Shontelle

Tal

Cheryl Cole

Leona Lewis


Tags: Ciara

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018