Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Çiljeta

Tags: Ciljeta, Qiljeta, Ciljeta Xhilaga

Origin: Tiranë    Residence:        Age: 32   Zodiac sign: Ujori  
Çiljeta is a popular singer in pop music. Tetëvjeçaren e kreu në shkollën “Jeronim de Rada” e më pas gjimnazin te “Sami Frashëri”, në Tiranë. Gjatë fillimit të shkollës së mesme kishte garuar në një garë bukurie ku edhe ishte cilësuar si modelja më e mirë dhe në të njejtin vit konkuron në “Miss Shqipëria“ dhe shpërblehet me çmimin “Miss Kinemaja“. Edhe pse e njohur si këngëtare Çiljeta karrierën e saj e kishte filluar si modele, kështu gjatë moshës 17 vjeçare kishte përfaqësuar Shqipërin...

>> Full biography >>


  • Find Çiljeta on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  197

Tekila (2003)

.png" content="5" width="160" height="31">Pa Ty Jetoj
Gangsta Love
Big Booty
Bubu
Vetem Ti
Mike Dhe Rivale
Tekila
Puchi Puchi
Sonte Me Dhemb Zemra

» Add A Song »

Translations (3)

Disqus Comments
lyrics.al © 2007 - 2017