A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Çiljeta

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  227
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Çiljeta is a popular singer of Pop music. Tetëvjeçaren e kreu në shkollën “Jeronim de Rada” e më pas gjimnazin te “Sami Frashëri”, në Tiranë. Gjatë fillimit të shkollës së mesme kishte garuar në një garë bukurie ku edhe ishte cilësuar si modelja më e mirë dhe në të njejtin vit konkuron në “Miss Shqipëria“ dhe shpërblehet me çmimin “Miss Kinemaja“. Edhe pse e njohur si këngëtare Çiljeta karrierën e saj e kishte filluar si modele, kështu gjatë moshës 17 vjeçare kishte përfaqësuar Shqipërin...

>> Full biography >>


O.T.R.

(Current label)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Elsa Lila

Inis Gjoni

Anila Mimani

Orinda Huta

Zaimina Vasjari

Jonida Vokshi

Klea Huta

Fibi

Era Rusi

Rozana Radi


Tags: Ciljeta, Qiljeta, Ciljeta Xhilaga

Çiljeta in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018